Gelecek Dönem Liderlerimiz

Gelecek Dönem Liderlerimiz

Emre Öztürk 1979 yılında Cumhuriyet Savcısı bir babanın ve öğretmen bir annenin oğlu olarak dünyaya gelmiştir.

1997 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nden, 2001 yılından Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur.

Lisansüstü çalışmalarına başladıktan kısa bir süre sonra Figes A.Ş’de Proje Mühendisi olarak çalışmaya başlamış, 2 iş arkadaşı ile birlikte 2003 yılında Anova Mühendislik şirketini kurmuştur.

Doktora tezini Simülasyon Teknolojileri alanında yazan Emre Öztürk,
- Savunma Sanayii için elektromekanik tasarım ve simülasyon hizmetleri veren, uçan platformlara ait alt sistemleri yerlileştiren Anova ArGe Teknolojileri A.Ş
- Sincan Organize Sanayi Bölgesinde imalat yapan Anova Savunma ve Otomotiv A.Ş
- Figes A.Ş ile ortak girişimleri olan Numesys İleri Mühendislik Hizmetleri A.Ş, ve
- TAI ile ortak girişimleri olan TASECS İklimlendirme A.Ş
Şirketlerinin Yönetim Kurullarında, Araştırma Geliştirme kültürünü yaymaya, tedariğinde sıkıntı yaşanan ürünleri yerlileştirmeye, dışa bağımlılığı azaltmaya ve ülkesine gururla hizmet etmeye devam etmektedir.

Dr. Emre Öztürk, akademik ve endüstriyel tecrübesini muhtelif üniversitelerde 10 yıl boyunca verdiği teknik seçmeli derslerle kendinden sonraki nesillere aktarmıştır.

2008 yılından bu yana Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü üyesi ve 2015-16 dönem başkanı olan Rtn. Emre Öztürk, Türk Hizmet Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği, 2430.Bölge Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği , Bölge Sekreterliği, Bölge Guvernör Yardımcılığı ve Komite Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Çoklu Paul Harris Dostu ve Benefactor olan Emre Öztürk, Rotary Vakfı’nın Poliosuz Dünya için Hizmet ödülü sahibidir.

Emre Öztürk insan kaynakları yöneticisi olan Gülce ile evli ve Arman Ateş’in babasıdır.