Üyelik

Üyelik

Rotary üyeleri kulüplere davetiyeyle katılırlar. Dünya çevresindeki 35.000 kulüp ve çevrimiçi olarak bir araya gelen diğerleriyle Rotary, etkili olmak ve bugün bir farklılık yaratmaya başlamayı kolaylaştırıyor.

 

Neden bir Rotary Kulübü'ne Katılmalıyım?

Hemen hemen her ülkedeki kulüplerle 1.2 milyondan fazla üyemiz, farklı geçmişlerinin beslediği ve yeni fikirleri paylaşmak, uzmanlıkları kullanmak ve toplumları dönüştüren iyileştirmeler uygulamak için birleşirler.

Üyelerimiz, günümüzün en acil insani sorunlarına eğilen yerel projelerde ve uluslararası projelerde ortak olarak çalışırlar.

Üyelerimiz çalışmalarını Rotary kulübü toplantılarında ve etkinliklerinde şekillendirirler. Bu toplantıların size sağlayacağı avantajlar:

  • Yaşamları değiştirir. Toplumunuzun en büyük ihtiyaçlarını tartışmak ve bunlara çözümler üretmek üzere hareket etme şansına sahip olacaksınız.
  • Diğer hizmet tutkulu insanlarlarla bağlantı kurdurur. Rotary kulübü toplantıları, arkadaşlar ve komşularla bağlantıları güçlendirmek ve ömür boyu sürecek anlamlı bağlar kurmak için uygun bir yerdir.
  • Kendinize yatırım yaptırır. Birçok kulüp size kişisel ve mesleki olarak büyümenize yardımcı olmayı amaçlayan atölye çalışmaları, konferanslar, konuk konuşmacılar ve daha pek çok şey sunar.


Kimler Katılabilir?

Kendilerini bu güne getiren toplumlarına geri hizmet vermek isteyen insanları arıyoruz.

Rotary kulüpleri, üyelik yeterliliğindeki Rotaractor'ları, Rotary Barış Gönüllülerini ve Rotary ailesinin diğer üyelerini de kabul eder.


Üyelik Süreci

Her kulübün benzersiz bir kişiliği ve odaklandığı alanlar vardır. İlgi alanlarınıza, konumunuza ve müsat zamanlarınıza uyan bir kulüp bulmanıza yardımcı olabiliriz.

Katılmak İstiyorum

Bize kendiniz ve kulüpte ne aradığınız hakkında biraz bilgi verin. Bölgenizdeki yerel kulüpleri bulacağız ve ilgilendiğinizi iletmenizi sağlayacağız.

Kulüple Eşleşme

Tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza göre, toplumunuzdaki Rotary liderleri size en uygun yerel kulüp ile eşleştirecekler.

Kulüple Temasa Geçme

Tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza göre, toplumunuzdaki Rotary liderleri size en uygun yerel kulüp ile eşleştirecekler.

Katılmaya Davet

Şimdi siz ve yerel bir klüp birlikte biraz zaman geçirdiniz ve birbiriniz için iyi uyumlu olduğunuzu tespit ettiğinizde, katılmaya davet edileceksiniz. Her kulübün yeni üyelerin girişi için kendi yolları vardır; katılımda sizin için bir tören düzenleyebilirler.

Ben Bir Üyeyim!

Bir Rotary üyesi olarak yeni kulübünüze katılmanın tadını çıkarın. Bir komiteye katılın. Bir hizmet projesine başkanlık yapın. Bir sosyal etkinlik düzenleyin. liderlik edin ve yeni kulübünüze katkıda bulunun.Rotary'ye Dahil Olmak İçin Diğer Yollar

Bir Rotary kulübüne katılmaya hazır değilseniz, gene de Rotary'de ve hayatımızı iyileştirmek için her yerde yaptığımız çalışmalara katılabilirsiniz. Gönüllü çalışmalar hakkında bilgi almak için yerel Rotary kulübünüze başvurun. Başlamanız için bazı öneriler aşağıda verilmiştir (Bu kaynaklar İngilizcedir):
Rotary Barış Gönüllüleri
Rotary Toplum Birlikleri
Rotary Dostluk Grupları
Rotary Yarının Liderlerini Arıyor (RYLA)
Rotary Gençlik Değişim
Yeni Nesiller Hizmet Değişim
Hibeler
Burslar
Hâlâ sorularınız var mı? uyelikgelistirme@rotary2430.org adresinden bize yazın.