Gençleri suçtan uzak tutmak

Gençleri suçtan uzak tutmak

15 Eki 2018

Kanada'daki Rotary kulüpleri, gençlik suçunun döngüsünü kırmayı amaçlayan bir kentsel barış girişimi olan PACT programına yatırım yapıyor.

Rotary’in Dünya Polio Günü etkinliği nasıl izlenir?

Rotary’in Dünya Polio Günü etkinliği nasıl izlenir?

07 Eki 2018

Rotary’in Dünya Polio Günü etkinliğine 24 Ekim’de katılmak için Philadelphia’ya seyahat etmeniz gerekmez. İşlemlerin bir canlı akışını, bilgisayarınızdan veya akıllı telefonunuzdan 18: 30'da Philadelphia saatinden (UTC-4) başlayarak izleyebilirsiniz. Endpolio.org'daki etkinlikten kısa bir süre sonra bir kayıt yapılacaktır. Rotary ayrıca etkinliği Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce ve İspanyolca olarak yayınlayacak. Bu yılki etkinlik, Amerikan tıbbının doğum yeri olarak bilinen Philadelphia'daki Doktorlar Koleji'nden canlı tutulacak. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en eski profesyonel tıp kuruluşlarından biridir. Küresel sağlık uzmanları ve Rotary’in ünlü polio elçileri, çocuksuz bir dünyaya doğru kayda değer ilerlememizi tartışacaklar. Rotary’in yaklaşan sanal gerçeklik filmi “Two Drop of Patience” ın baş kahramanı Sabri Asiimwe, filmi tanıtacak. Rotary’in “Drop to Zero” adlı belgeselinden bir sneak gözükecek. Time dergisinin kıdemli editörü Jeffrey Kluger, çocuk felci eradikasyonunu rapor etmek için Rotary ile Nijerya'ya seyahat deneyimini tartışacak. Ve Global Polio Eradication Initiative'in kuruluşunun 30. yıldönümünü kutlayacağız.

Modern kölelikle mücadele etmek

Modern kölelikle mücadele etmek

07 Eki 2018

Dünyada yaklaşık 40.3 milyon insan, cinsel sömürü veya zorla çalıştırma içeren kölelik içinde yaşamaktadır. Freedom United ile yeni bir ortaklık, Rotaryenlere bunu durdurmak için bir şeyler yapma şansı veriyor.

6 Genç Liderle Tanışın

6 Genç Liderle Tanışın

27 Eyl 2018

Rotary ve Rotaract'tan altı kişi bu Kasım'a, Kenya'nın Nairobi'deki Birleşmiş Milletler'deki Rotary Günü sırasında Gençler Eylemcileri olarak gösterilecek.

Bebekleri Kurtamayı Öğretmek

Bebekleri Kurtamayı Öğretmek

23 Eyl 2018

Biri Etiyopya'da ve diğeri Kaliforniya'da olmak üzere iki Rotaryen pediatrist, bir mesleki eğitim ekibinin yardımıyla bebeklerin hayatını kurtarmak için bağlantılıydı.

Hepatitin Ortadan Kaldırılması Misyonu

Hepatitin Ortadan Kaldırılması Misyonu

23 Eyl 2018

2010 yılında, Humberto Silva ülkesinin futbol takımının Dünya Kupası'nda oynamasını izlemek için Brezilya'dan Güney Afrika'ya gitmeye hazırlanıyordu. Gerekli aşıları almaya gittiğinde, doktoru da hepatit için test edilmesini tavsiye etti.