ENGELLİLER DAVULLAR ZURNALAR EŞLİĞİNDE PLIO İÇİN YÜRÜDÜ

ENGELLİLER DAVULLAR ZURNALAR EŞLİĞİNDE PLIO İÇİN YÜRÜDÜ


Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü’nün bu yıl 22.’sini UR. 2430. Bölge başta olmak üzere 2420. ve 2440. Bölge Federasyonuna bağlı kulüplerin de desteği ve katılımı ile ortaklaşa gerçekleştirdiği “Rotary Engellilerle Zirvede Nemrut’a Tırmanıyoruz” projesi kapsamında çocuk felci hastalığına dikkat çekmek için davullu zurnalı farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi.

Adıyaman Belediyesi tarafından Mimar Sinan Kültür Parkı’nda yurt içinden ve yurt dışından gelen yaklaşık 300 engelli ve misafir için düzenlenen öğle yemeğinde ihtiyaç sahibi engellilere tekerlekli sandalye ve görme engelliler için baston dağıtımı yapıldı.

Başta Ankara, İstanbul, Çorlu, İzmir, Eskişehir, Adana, Mersin, Gaziantep, Malatya, Samsun ve bir çok ilin yanı sıra ABD, Mexico, Brezilya, Polonya, Nijerya ve Arjantin gibi ülkelerden gelen yüzlerce misafir Exchange Değişim Programı Öğrencileri, Rotaryenler, Engelliler ve engelli derneklerinin yanı sıra vatandaşların katılımı ile davullar ve zurnalar eşliğinde Mimar Sinan Kültür Parkı önünden başlayan kortej yürüyüşüne halk alkışlarla destek verdi.

Adıyaman’da adeta bir şenlik havasında gerçekleştirdikleri kortej yürüyüşünde Çocuk Felcine son pankartları ile caddelerde davullar ve zurnalar eşliğinde yürüyen kalabalık gerçekleştirdikleri yürüyüş esnasında vatandaşlara çocuk felci hastalığı ile nasıl mücadele edileceğini anlatan bilgilerin yer aldığı broşür ve el ilanları da dağıtıldı. Demokrasi Parkı önünde son bulan karnaval havasındaki yürüyüşün ardından engelliler ve rotaryenler Adıyaman Müzesini, şehrin tarihi ve turistik yerleri ile perre antik kentini gezdi. Engelliler, etkinlik kapsamında yarın UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Nemrut Dağı'na tırmanacak.

Paylaş